Přemek Tejchman vybojoval na Andes Pacifico v Chile 7. místo

Novinky
24. 2. 2020

Úžasné 7. místo si z náročnýho enduro etapáku v Chile odváží Přemek Tejchman a my posíláme velký gratulace! Jednalo se o první účast našeho team ridera, kterej se do 5 denního závodu vrhnul se svým modelem Carma 160 Q. Etapák v Chile nabídnul vysoký teploty a hodně suchý traily. Spousta prachu klukům znepříjemnila závodění, ale všechno nakonec dobře dopadlo a i přes několik pádů se dostali v pořádku, bez zranění do cíle.

 

Přemek Tejchman do Chile vyrazil společně s parťákem Františkem Žilákem. Jak vypadal jejich první den v Chile? František bohužel musel řešit zdravotní problémy ihned po příletu.

Přemek: Můj první den na biku tady v Chile. Musím říct, že je to vážně nářez v tomhle horkým počasí, které tu panuje, šlapat nahoru do kopců a to mám teplo vážně rád. Traily suchý jak sušenka a parádně to klouže, mám pocit, že jsem si zapomněl namontovat v Čechách brzdy… (smích) no a František Žilák? Tak ten si radši nechal vytrhnout zub, než aby šel se mnou na kolo (hehe), ale jinak je to tu vážně krásný.

A jak probíhal celej závod z pohledu Přemka? 

 

Den 1 - oficiální galerie 

Přemek: První den na Andes Pacifico máme za sebou. Byl to teda slušný metal a chvilkama i docela orienťák. Ve 3rz jsem šel dost tvrdě k zemi, tak jsem rád, že vše vydrželo. I když jsem se necítil úplně nejlépe na trati, tak z toho je skvělé 7. místo, což není vůbec špatný začátek.

 

Den 2 - oficiální galerie 

Přemek: Druhý den byl super, ježdění v antigripu po místních trailech, prostě paráda. Byl to skvělý den. Jediné co mě mrzí jsou lidi co moc nepouští na trati a v hromadě prachu to je peklo je předjet. Sice jsem tím včera ztratil dost času, ale i tak si pořád držím parádní 7. Místo.

 

Den 3 - oficiální galerie

Přemek: 3. Den je za námi a byl to mega náročný den. Ráno jsme vyrazili v půl 9 a do druhého campu jsme se dostali až před 10 večer. Jeli jsme 4rz, ale poslední byla zrušena, díky problému s časomírou. Traily byly zase skvělé, jen to značení je občas dost bída. Já i s technickými problémy na trojce jsem se umístil sedmý a na této pozici se držím stále i v celkovém pořadí.

 

Den 4 - oficiální galerie

Přemek: Tak jsme včera úspěšně dokončili 4. den. Měli jsme jet 4rz, ale jelikož se nestíhalo a na jedné RZ se pohybovala zvířata, tak se nakonec jely jen první dvě. Celkově si stále držím 7. příčku, ale dnes to bude asi největší souboj, kdy budu ještě s dalšíma dvěma bojovat o 6. místo. Navíc už druhý den bojuji i se zažívacíma obtížema, což není moc příjemné, ale prostě se zmáčknu a nenechám se zastavit. 
 

Den 5 - oficiální galerie

Přemek: Včera jsme zakončili poslední 5. den etapového závodu. A i když to u mě včera určitě nešlo podle mých představ, jelikož jsem se potýkal s menšími technickými problémy a na první RZ si vystřihl velký pád a tím pádem se připravil o lepší umístění, tak i tak jsem ale opravdu šťastný za to jak to celé dopadlo a že si domů z Chile odvážím super 7. místo, kterým jsem si i sám splnil má očekávání dostat se do top 10!