Trail Builder Jirka a jeho nová endurová Carma

Novinky
11. 9. 2022

Dělání, dělání, stavba trailu smutky zahání aneb jak jsme předávali novou Carmu EN Jirkovi

Před nedávnem jsme jeli podpořit a předat nové kolo, mladému, zapálenému bajkerovi a zároveň staviteli trailů Jirkovi.  Předání bylo o to příjemnější, že Jirka pochází a také staví traily poblíž města, kde naše kola vznikají – tedy v Úpici na úpatí Jestřebích hor.

Jirka na své vysněné kolo Carma EN, vydělával celé léto na brigádě v kempu ležícím v turisticky velmi oblíbeném Adršpachu. Qayron tým se pak rozhodl Jirkovi s jeho snem pomoci, a tak jednoho hezkého odpoledne se změnily slova v činy a Jirkovi přijel jeho nové kolo Carma EN, předat náš týmový enduro jezdec Přemek Tejchman a zároveň CEO Qayronu a místní patriot Lukáš Bárta. Asi nemusíme zmiňovat, že Jirka měl z nového kola obrovskou radost a jeho nejbližší a kámoši spolu s ním.

Což vám přiblíží i videjko a pár fotek z předávky a následného testu trailů.

 

No a potom už nic nebránilo novou Carmu vyzkoušet na trailech, které si Jirka více než 2 roky sám staví. A je třeba uznat, že jeho práce je na trailech vidět. Nějakou dobu Jirkovi se stavbou pomáhají i jeho kámoši z okolí, a tak dnes již existuje i mapka s označením trailů a traily se pomalu dostávají do podvědomí okolních bajkerů. Traily leží v Úpické městské části Radeč a jsou situovány nad místním koupalištěm. Zatím pracovní název pro traily vychází z názvu obce, ve které leží, tedy Úpice trails ale kluci, co je staví jim také říkají Čedar trails. Inspirovaného z opačného názvu Radeč. Ale jak Jirka s úsměvem dodal to se možná ještě bude měnit:) Připojujeme i samotnou mapku s názvy trailů.

Nakonec si Přéma s Jirkou a jeho kámošema vyzkoušeli asi nejzajímavější část trailů a to konkrétně Airline hranice. Jak už z názvu vyplývá, jde o trail se sérií pěkných, poctivých skoků. To posuďte sami na přiloženém videu a taky fotkách. A že kluci pěkně létají je myslím z fotek poznat. Tak jen tak dál borci!!!

Jirko tobě přejeme hodně zábavných chvil v sedle tvého nového kola, a ať ti ty traily rostou jako houby po dešti!
 
Qayron Crew