Kultovní závod Qayron Rally Sudety je za námi!

Novinky
14. 9. 2021

Letošními vítězi 27. ročníku kultovního závodu Qayron Rally Sudety se stali Michal Kaněra a Milena Cesnaková. Michal Kaněra to v ideálních podmínkách stihnul pod 5 hodin (4:59:04) a Milena Cesnaková odjela 113 km dlouhou trať v čase 6:27:58. Letošního sedmadvacátého ročníku se zúčastnilo 849 startujících, z nichž 427 jelo hlavní závod na 111 km, 239 středních 60 km a 139 nejkratších 33 km. Mimo to startovalo 44 dětí, rozdělených do 4 věkových kategorií na dětských závodech v městském parku.

Na střední trati vyhrál Adam Lávička před Jakubem Tesařem a Romanem Morávkem, v ženách Martina Sulzbacherová před Anetou Chudárkovou a Kateřinou Teuberovou. Krátkou trasu zvládl nejrychleji Marek Rieger, druhý dojel Petr Kleiner a třetí Petr Bělecký, ženy vyhrála Adéla Lhotáková, druhá byla Jitka Pešinová a třetí Veronika Chudárková. Týmovou soutěž ovládl polický Pítrs Bikes Team. Předběžné výsledky závodu můžete zkouknout zde.

Během závodu proběhla biketrialová show legendy české biketrialové scény Petra Krause, 3-násobného mistra světa v biketrialu.

Podívejte se v přiložené fotogalerii, jak krásné a zárověň náročné byly letošní Sudety, legendární závod v kulisách Teplických a Adršpašských skal.