Dominika Durčáková: Kolo pro mě není dřinou, ale zábavou

Novinky
15. 6. 2020

Jaký vztah má k XC ježdění? A jak vypadá “vozový” park této zapálené bikerky?

Naštěstí mám dost velkou garáž, takže se mi do ní vejdou všechna kola, která zatím mám. Samozřejmě mám v plánu sbírku dále rozšiřovat. Aktuálně mi visí na háku enduro Qayron Carma 160, dámský XC bike Qayron Kyra 1, dále sjezďák, dirťák, stará Eska a městský elektrobike Apache Tanka. Ten je sice mamčin, ale vozím se na něm jen já. :)

Chtěla bych otestovat enduro e-bike a taky gravel. Tak doufám, že dostanu nějaké od Qayronu na testování (smích). Závodně mi zatím stačí enduro a sjezd. Jiné disciplíny mě nelákají.

Musím přiznat, že jsem se XC tak trochu bránila. Lítala jsem většinou na svém enduru a na tom se dá odjet v podstatě všechno. Od hřebenovek přes bikeparky, až po cesty. Trochu jsem se bála natřásání zadku na hardtailu. Pak jsem ale sedla na Kyru a zjistila, že neuvěřitelně letí. Tolik se nenadřu a objedu toho daleko více za stejný čas.

Protože nemám blízko žádný trail, musím naložit enduro a dojet někam autem. To zabere dost času. A když ho přes týden tolik nemám, jednoduše sednu na Kyru a polítám "kolem baráku". Mám pár svých okruhů, na kterých jsou lesní cesty, nějaké ty výhledy a tak. Takže si dám odpoledních pohodových 40 km a jsem šťastná.

Jelikož Kyra je můj první XC bike, nemám moc možnost to srovnávat. Každopádně 29" kola letí!

Když budu mít fakt dost času (takže asi nějaký nezávodní víkend), tak bych si ráda dala nějakou pořádnou hřebenovku. Klidně i dvoudenní s nějakým noclehem v přírodě.

Kolo pro mě není dřinou, ale zábavou. Nemusím se do toho nutit, což se o jiných sportech říct nedá. Třeba běhu moc nefandím a do fitka mě nedostane nikdo (možná v zimě...). Prostě ráda trávím čas venku v přírodě a kolo je pro to ideální. Není to tak namáhavé jako běh a dostaneš se rychleji na více míst. Není co řešit! 

Holky, skočte do sedla a nebudete litovat! Pokud máte nějakého bikera v okolí, tak si nechejte poradit, jaké kolo je pro vás ideální. Nebo vám rádi poradí v prodejně, to je jasný.

V cyklistice lítám až po uši (smích), zpočátku jsem se XC bránila, ale teď ho ráda a často provětrám.

Sedněte na jakýkoliv bike a začněte jezdit. Časem vás to určitě nějakým směrem zavane. Zjistíte, jaký bike potřebujete, kde chcete jezdit a třeba taky, jestli chcete zkusit i nějaký závod. A možná tomu propadnete jako já a nebude vám jeden bike stačit!

Domča

Další zajímavé články:

Článek: Jak správně vybrat boty na kolo?